İdeal Kilo Hesaplama

image

Kilo Hesaplamada Dikkat Edilmesi Gereken Konular


İdeal kilonuzu hesaplamak için internette birçok araç, yada telefonunuzda uygulama bulunabilir. İnternet bu özelliği ile insanlar için bilgiye ulaşmak konusunda gerçekten bir kolaylık olsa bile internette birçok yanıltıcı bilgi olduğu yani günümüz tabiriyle internetin yol açtığı bilgi kirliliği olduğunu unutmamamız gerekir.

İşte burada kilo hesaplamada birçok sitede birçok değişik cevaplar çıkıyor. Aslında bu değişik sonuçların çıkması son derece normaldir. Aşağıda bu hesaplama yapılırken dikkat edilmesi ve internette hiç dikkat edilmeyen noktaları belirtmek isteriz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar :

  • Yaş : İdeal kilo hesaplanırken yaş en önemli konu olmasına karşın sürekli ihmal edilmektedir. Aynı boy ve aynı kiloda olan 60 yaşındaki bir insanla 30 yaşındaki bir insanın metebolizması yada bunlar için ideal kilo oranı bir olabilir mi?
  • Cinsiyet : Kadın ve erkek metobolizması farklı işleyişe sahip olduğu için mutlaka erkek ve kadın için ideal kilo hesaplamasında cinsiyet faktörü bulunmalıdır.
  • Sağlık Durumu : Kişinin kronik yada devam eden bir rahatsızlığının olması ideal kilo hesaplamasında dikkat edilmesi gereken husustur. Esas olan sağlık durumundaki değişmelerdir.
  • Vücut şekli : Bazı vücutlarda kiloların toplandığı özel alanların olması sebebiyle sıkıntılar olması sebebiyle hem bir spor eğitmeni hemde diyetisyen yardımıyla ideal kilo hesaplanarak buna göre bir diyet ve spor çalışması uygulanmalı.

Bu sebeple ideal kilonuzu öğrenmek için lütfen bir diyetisyene başvurunuz.

Diyet Yemek Tarifi

Mevsim Salata

Domates

Kcal

Biber

Kcal

Maydonoz

Kcal

Salatalık

Kcal

Beyaz Peynir

Kcal
Yukarı